Bukmacherzy online stale udoskonalają swoją ofertę, starając się uczynić ją jak najatrakcyjniejszą dla potencjalnego odbiorcy. Chcą w końcu nie tylko przyciągnąć go do siebie, ale i zachęcić do tego, by zawierał u nich jak najwięcej zakładów. Coraz większy nacisk kładą więc na swoje aplikacje mobilne, ale i mniej oraz bardziej typowe funkcjonalności, jakie oferowane są w ich obrębie. Jedną z tych pierwszych jest zdecydowanie cashout. Czym on tak właściwie jest i w jakich sytuacjach warto po niego sięgnąć? Co warto wiedzieć na jego temat i jak z niego skorzystać w najpopularniejszych aplikacjach mobilnych? O tym wszystkim postaramy się powiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Bukmacherskie aplikacje mobilne a cashout

Czym tak właściwie jest cashout u bukmacherów?

Cashout to funkcjonalność bukmacherskich aplikacji mobilnych (ale też serwisów głównych), która pozwala wycofać się z zakładu jeszcze przed jego rozwiązaniem. Jest szczególnie przydatna dla osób bardzo często zawierających zakłady akumulacyjne, na których można wiele zyskać, a których rozwiązanie zależne jest od wielu zdarzeń. Na cashoucie skorzystają również osoby, które pochopnie zawrą zakład lub takie, które zmienią zdanie co do obstawionego zdarzenia (na przykład z uwagi na kontuzję kluczowego zawodnika).

Oczywiście cashout nie zawsze jest rzeczą, na której zyskamy. Tak właściwie jedynie osoby obstawiające kupony akumulacyjne, których duża część została już pozytywnie rozwiązana, mogą bazować na nim swoją taktykę.

Warto wiedzieć: funkcjonalność cashoutu oferują obecnie wyłącznie najlepsi bukmacherzy online. Musimy jednak pamiętać, że nie jest ona dostępna w przypadku każdego spotkania sportowego, a zaledwie tych wybranych (zwykle stosownie oznaczonych). Zdarza się i tak, że jest ona dostępna tylko przez chwilę, w czasie trwania tego właśnie meczu.

Cashout nie zawsze przynosi korzyści. Jego założeniem jest jednak zapewnianie bezpieczeństwa. Wiele tutaj zależy od tego, w którym momencie z niego skorzystamy. Jeśli sięgniemy po niego w chwili, w której zespół, na którego postawiliśmy wygrywa, możemy odzyskać swój wkład, a nawet na tym zyskać (jeśli czasu do końca spotkania pozostało niewiele). Więcej na ten temat powiemy opisując praktyczną stronę tej funkcjonalności.

ZOBACZ:

Cashout a aplikacja mobilna

Choć cashout w chwili obecnej jest obecny w serwisach głównych polskich bukmacherów, tak naprawdę zdecydowanie najłatwiej i najszybciej korzysta się z niego za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Wymaga on sporego refleksu – zwłaszcza że kwota, jaką jesteśmy w stanie “wyjąć” z kuponu właśnie za jego pośrednictwem może zmieniać się z minuty na minutę.

Aplikacja mobilna pozwala nam skorzystać z cashoutu przy użyciu zaledwie kilku stuknięć w ekran. Co istotne, wyraźnie wskazuje też na moment, w którym jesteśmy w stanie po niego sięgnąć. To sprawia, że dzięki niej jesteśmy znacznie bezpieczniejsi. Co więcej, z cashoutu możemy skorzystać w dowolnym miejscu w Polsce. Jeśli więc postawiliśmy kupon, z którego chcemy się wycofać z uwagi na przebieg meczu, a oglądamy go na żywo (na stadionie), możemy sięgnąć po telefon i szybko zabezpieczyć się przed utratą pełnej stawki.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Cashout w praktyce

Załóżmy, że obstawiamy mecz pomiędzy reprezentacją Belgii i Polski w Lidze Narodów (jak wiemy, zakończył się on wynikiem 6:1). Postawiliśmy w nim na reprezentację Polski i oglądamy go na żywo. W tym momencie możemy mieć do czynienia z trzema sytuacjami:

  • Po golu roberta Lewandowskiego w 28. minucie, Polska wygrywa 0:1. W tym momencie nasz zakład jest wygrany. Jeśli opcja cashout jest dostępna, będziemy mogli go rozliczyć – w tej minucie wszystko jest jednak możliwe. Zapewne więc odzyskamy z tego niemal całą stawkę, ale nie zarobimy na tym. Jeśli Polska wygrywałaby w 70. minucie, wtedy na pewno byśmy zdobyli pewną wygraną. Pamiętajmy, że zawsze kwota, jaką wyjmiemy będzie mniejsza od potencjalnej wygranej w przypadku zakończenia się spotkania z korzystnym dla nas wynikiem.
  • W 42. minucie Belgia wyrównuje i jest remis. W tym momencie również wszystko może się zdarzyć. Rozliczając nasz zakład teraz, odzyskamy część naszej stawki – będzie to zapewne więcej niż jej połowa. Zwłaszcza jeśli poczekamy z tym do zakończenia pierwszej połowy lub kilkanaście minut po tym (ryzykujemy tym bardziej).
  • W 59. minucie Belgia obejmuje prowadzenie. W tym momencie nasz zakład jest przegrany – możemy skorzystać z opcji cashoutu, jednak kwota zwrotu będzie niższa, zapewne mniejsza od połowy stawki. Kwota ta będzie malała z każdą dodatkową bramką reprezentacji Belgii – w pewnym momencie cashout zostanie wyłączony. Bukmacherowi nie opłaci się bowiem oferować tej opcji w sytuacji, w której nasz zakład na pewno nie zostanie rozwiązany pozytywnie dla nas (przy wyniku 5:1 mało prawdopodobne jest to, byśmy wygrali).

Sądząc po wyniku tego meczu (6:1 dla Belgii), najkorzystniejszym dla nas rozwiązaniem byłoby sięgnięcie po cashout w momencie, w którym jeszcze Polska wygrywała. Każdy inny moment jednak pozwoliłby nam odzyskać część stawki, co jest lepsze niż jej całkowita strata. Jeśli jednak postawilibyśmy na Belgię, a skorzystali z opcji cashoutu przy wyniku 0:1 dla Polski, przegralibyśmy. Odzyskalibyśmy bowiem mniej niż połowę stawki, zamiast wygrać po dość solidnym kursie.

Jak działa cashout w aplikacjach popularnych bukmacherów?

Wszyscy najlepsi bukmacherzy, którzy działają w Polsce w różny sposób podchodzą do swojej funkcjonalności cashoutu – jeżeli oczywiście oferują ją. Łączy ich jednak jedno – jeśli już znajduje się ona w ich ofercie, jest dostępna również w ich aplikacji mobilnej (zdarzają się nawet tacy bukmacherzy, którzy dają do niej dostęp wyłącznie w jej obrębie). Jak zatem działa ta funkcjonalność u tych najlepszych?

Cash-out u bukmachera Superbet

Cashout u bukmachera Superbet jest funkcjonalnością zaprojektowaną naprawdę wzorcowo. W jego aplikacji mobilnej znajdziemy ją w spotkaniach, które są wyraźnie oznaczone zieloną ikonką cashoutu. Jak zatem skorzystać tutaj z tej opcji? Wystarczy wejść w okienko podglądu wszystkich aktywnych kuponów. Przy tym, który nas interesuje pojawi się opcja Cash Out wraz z kwotą, jaką pozyskamy w przypadku chęci wypłacenia. Co istotne, możemy ustalić warunki wypłaty cashoutu po stuknięciu w tę opcję. Jeśli wybierzemy opcję Wyświetlona kwota, w przypadku zmiany wartości cashoutu nie dojdzie do jego wypłaty. Wybierając opcję Dowolna kwota, cashout zawsze zostanie zrealizowany. Nawet jeśli jego wartość się zmieni. Opcja +/- 10% sprawi, że wypłata nastąpi jeśli wartość cashoutu nie będzie większa lub mniejsza niż 10% pokazanej przy przycisku kwoty (po ewentualnej zmianie).

Early cash-out w Fortunie

Cashout w Fortunie oznaczany jest odpowiednią ikonką. Podobnie jak w przypadku aplikacji Superbet, skorzystamy z niego po wejściu w podgląd konkretnego kuponu, ale i do działu Moje kupony. Przy kwalifikującym się kuponie pojawi się opcja Wypłać wraz z kwotą. Co ważne, bezpośrednio po kliknięciu w nią, kupon zostanie rozwiązany. Całość działa w przypadku kuponów solo i AKO, ale tylko takich, na których nie znajduje się żadne przegrane spotkanie. Wszystkie spotkania, które nie zostały jeszcze rozstrzygnięte muszą posiadać opcję cashout (inaczej możliwość skorzystania z niej zniknie).

Cash-out w STS

Cashout dostępny jest również w aplikacji mobilnej STS, a warunki są tutaj proste – działa on w przypadku kuponów SOLO i AKO, ale tylko na tych, które nie posiadają przegranego zakładu i są oferowane z funkcjonalnością cashout. Co istotne, jeśli są to kupony przedmeczowe, żadne z pozostałych spotkań nie może być już rozpoczęte.

Skorzystanie z funkcjonalności sprowadza się tutaj do przejścia do menu Moje kupony lub udania się do podglądu konkretnego kuponu. Tam znajdziemy dokładnie informację o tym, ile możemy zyskać na skorzystaniu z funkcjonalności – wystarczy, że potwierdzimy chęć sięgnięcia po nią. Co istotne, jeśli w międzyczasie kwota cashoutu ulegnie zmianie, transakcja zostanie przerwana. Jeśli takie zmiany nas nie obchodzą i chcemy za wszelką cenę zamknąć kupon, możemy zaznaczyć opcję automatycznej akceptacji zmiany wartości kwoty cashoutu.

5 / 5. Ocen: 5

Poprzedni artykułZakłady na żywo w STS – czy można coś ugrać?
Bukmacher internetowy w Ppolsce kojarzy się głównie z wysokimi kursami, niską marżą i bardzo dobrymi bonusami za darmo. Każdy legalny bukmacher internetowy oferuje graczom promocje i bonusy, do wszystkich bukmacher kod promocyjny jest ten sam: BETONLINE