Legalne firmy bukmacherskie rozpieszczają swoich Klientów pod kątem oferowanej liczby dyscyplin, które można typować. Do dyspozycji graczy jest m.in. MMA. Zastanawiasz się, co jest tutaj kluczowe, żeby – kolokwialnie pisząc – nie dokładać do interesu? Jak prawidłowo oceniać potencjał zawodników?

Jak typować walki MMA
Jak obstawiać walki MMA u Polskich bukmacherów?

MMA – co można obstawiać u bukmacherów w Polsce?

Do wyboru są różne zakłady dotyczące walk MMA. Warto wiedzieć, że powstaje coraz więcej federacji. Nie tylko czysto sportowych. Coraz popularniejsze  są organizacje, gdzie walczą np. znani celebryci. M.in. biorąc pod uwagę takie strony internetowe, jak Facebook, Instagram lub YouTube. Najlepsze firmy bukmacherskie oferują do wyboru zatem rozmaite federacje. Jakie zakłady są natomiast nierzadko wybierane przez użytkowników? Możesz m.in. zagrać, który z dwójki zawodników okaże się lepszy w walce. Należy tutaj wyjaśnić, że na każdy pojedynek jest przygotowanych kilka lub nawet kilkanaście różnych wariantów.

Zasada jest prosta. Im popularniejsze zestawienie, tym firmy bukmacherskie jak STS, Betfan czy eWinner oferują więcej zakładów. Co można typować? Nie tylko zwykły zakład na to, kto okaże się lepszy. Można również obstawiać za własne pieniądze, jak zakończy się konkretna walka. Należy zauważyć, że czasami starcia są przerywane przez nokauty. Niektóre walki są natomiast toczone przez cały dystans. Wtedy o końcowym rezultacie decydują sędziowie punktowi. Chodzi o trójkę arbitrów, którzy punktują runda po rundzie.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Co jeszcze można grać w firmach bukmacherskich oferujących zakłady na MMA? Opcji jest sporo. Można postarać się przewidzieć, w której rundzie zakończy się konkretna walka. Niektóre pojedynki trwają trzy rundy. Jeśli chodzi o zestawienia mistrzowskie – biorąc pod uwagę najpoważniejsze federacje – można nawet spotkać się z pięcioma rundami.

Jak ocenić formę zawodników w MMA?

Tak naprawdę jest to niezbędne, aby mieć szanse na wygrywanie pieniędzy w firmach bukmacherskich typu Betfan czy STS, które oferują zakłady na MMA. Co zrobić, aby w miarę dokładnie oszacować formę obu fighterów? W MMA jest to nieco utrudnione. Np. w piłce nożnej drużyny rozgrywają swoje spotkania co kilka dni. Ich forma jest największą niewiadomą jedynie na początku sezonu. Potem są już rozmaite punkty odniesienia. Natomiast walki w ramach tej dyscypliny odbywają się co kilka miesięcy. Można jednak tak czy siak wysunąć kilka wniosków. Dobrze jest sprawdzić, kim byli poprzedni rywale danego zawodnika.

Do dyspozycji są też rozmaite rankingi. Warto – jeśli jest taka możliwość – zobaczyć poprzednie pojedynki. Pamiętaj, że powiedzenie „styl robi walkę” jest naprawdę znaczące. Jeśli np. konkretny zawodnik nie jest szczególnie dobry w defensywie, a musi zmierzyć się z rywalem, który najprawdopodobniej ruszy na niego od samego początku, to jest duże prawdopodobieństwo, że ten konkurent wygra. I to może nawet już w pierwszej rundzie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

O czym pamiętać? Warto zweryfikować ewentualne pojedynki h2h. Oczywiście, przed wydaniem pieniędzy u bukmachera online, trzeba je zobaczyć oraz postarać się o konstruktywne wnioski. W przypadku MMA spore znaczenie ma także wiek. Z jednej strony jest to doświadczenie itp. Z drugiej strony nie można wymagać od relatywnie wiekowego zawodnika, by np. jego kondycja była na bardzo wysokim poziomie.

Nawet drobny uraz może mieć znaczenie

Każdy typer przed zainwestowaniem pieniędzy w obstawianie walki MMA powinien dokładnie sprawdzić, czy zawodnicy nie mieli żadnych kontuzji. Jest to dyscyplina indywidualna. Tutaj nie można liczyć na to, że słabsza dyspozycja zostanie – kolokwialnie pisząc – przykryta przez kolegę z drużyny. Tak naprawdę urazy mają zatem niebagatelne znaczenie. Nie wspominając już o poważnych kontuzjach, które czasami powodują, że konkretne walki są odwoływane, a zakłady wycofywane z oferty. Oczywiście, jeśli zagrałeś coś przed tym wydarzeniem, to otrzymasz zwrot stawki na swoje konto. Gdzie szukać informacji o kontuzjach? Najłatwiej mają pod tym względem osoby, które typują walki Polaków. Jest zaś kilka kluczowych klubów na mapie Polski, gdzie trenują topowi zawodowcy.

polski bukmacher betfan opinie
Legalny Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Jeśli jesteś z danego miasta, to warto się tam wybrać, aby zdobyć cenne informacje. Oczywiście, nie zawsze się to udaje. Mimo wszystko warto jednak spróbować. Dobrze jest również być na bieżąco z rozmaitymi artykułami, które są publikowane na portalach internetowych. Obecnie masz dostęp nie tylko do stron polskich, ale także zagranicznych. Warto zatem korzystać z tego przywileju. Dzięki temu będziesz miał większą szansę na to, że błyskawicznie dowiesz się o ewentualnych kontuzjach. To oczywiście sprawi, że będzie Ci potem zdecydowanie łatwiej wytypować, kto okaże się lepszy w konkretnym pojedynku.

Kiedy warto stawiać na nokauty?

W jakich starciach takich rozstrzygnięć nie brakuje? Chodzi m.in. o pojedynki, gdzie jest po prostu duża dysproporcja pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Poza tym mnóstwo nokautów jest w wadze ciężkiej. Tam każdy cios waży naprawdę sporo. Kiedy natomiast nie warto stawiać na takie rozstrzygnięcia? Nokautów jest dużo mniej w przypadku walk kobiet. Poza tym omijaj starcia, w których mierzą się zawodnicy o podobnym potencjale. Takich rozstrzygnięć nie ma też zbyt dużo, kiedy walki są toczone pomiędzy zawodnikami charakteryzującymi się naprawdę bardzo dużymi umiejętnościami w defensywie…

0 / 5. Ocen: 0