Wielu zwykłych „śmiertelników” podziwia zawodowców, którzy są w stanie przebiec ponad 42 km – i to naprawdę w bardzo dobrym tempie. Uważasz, że znasz się na tym sporcie? Jesteś w stanie przewidzieć, kto okaże się najlepszy np. w przypadku zbliżającego się maratonu? W takim razie czas najwyższy na zarejestrowanie się w jednej z firm bukmacherskich. Tam bowiem możesz swobodnie obstawiać tego typu biegi długodystansowe.

jak obstawiać maraton
Jak i gdzie obstawiać zakłady na maraton?

Biegów długodystansowych nie brakuje w ofercie bukmacherów

W tym momencie osoby zainteresowane zakładami bukmacherskimi mają naprawdę szerokie pole do manewru… Dlaczego jednak panuje takie właśnie przekonanie? W końcu są rozmaite firmy bukmacherskie oferujące porządne usługi. Dodatkowo całkowicie legalne. Czym jeszcze cechują się porządne podmioty właśnie z tej branży? Chodzi nie tylko o oferowanie usług, które są w 100% zgodne z obowiązującymi w tym momencie przepisami. Dodatkowo porządne firmy bukmacherskie mają bardzo urozmaiconą ofertę. Do typowania są nawet dyscypliny, które nie wzbudzają stosunkowo dużego zainteresowania. Nie da się bowiem ukryć, że maraton to sport dość niszowy.

Niemniej jednak najlepsze firmy bukmacherskie oferują zakłady na najważniejsze wydarzenia związane z tym tematem. Co jest do dyspozycji typerów? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać, kto okaże się najlepszym maratończykiem. Nie jest to łatwe, ponieważ np. na Igrzyskach Olimpijskich jest wielu zawodników, którzy mogą ostatecznie pokusić się o końcowy triumf na trasie liczącej ponad 42 km. Nic zatem dziwnego, że dużo typerów gra zakłady na TOP3. Tutaj chodzi o to, by wskazać takiego maratończyka, który ostatecznie zajmie miejsce na podium.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Aby zakład był wygrany, Twój zawodnik musi być pierwszy, drugi albo w najgorszym razie trzeci. Jakie jeszcze zakłady można obstawiać w firmach bukmacherskich jak Betfan czy STS? Dotyczą one zestawień bezpośrednich. Pary h2h są obecnie często typowane. Kursy są może mniej atrakcyjne, aczkolwiek o wiele łatwiejsza jest analiza. Wszak tutaj trzeba skupić się tylko na dwóch zawodnikach, a nie na całej stawce.

Jaka jest obecna dyspozycja maratończyków?

Typowanie maratonów nie jest łatwe. Kto zatem powinien zająć się takimi właśnie dyscyplinami? Na pewno trzeba orientować się w temacie. Ale nie tylko pobieżnie. Im większa wiedza na temat zawodników, tym większa szansa na zanotowanie ostatecznego triumfu. Chcesz zagrać na wiktorię konkretnego maratończyka? W takiej sytuacji musisz zdobyć dużo istotnych faktów. Przede wszystkim sprawdź, jak konkretny biegacz radził sobie w ostatnim czasie. Weź pod uwagę maksymalnie kilka ostatnich startów. Sprawdzanie np. wielu poprzednich miesięcy generalnie mija się z celem.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

O czym jeszcze nie można zapominać? Warto zweryfikować, czy konkretny maratończyk nie ma w tym momencie żadnej kontuzji. Oczywiście, gdyby uraz był poważny, to dany biegacz i tak finalnie nie wystartuje w danych zawodach. To jasne. Nawet jednak drobny uraz może mieć bardzo poważne konsekwencje pod względem finalnego rezultatu… Jeśli typujesz na triumfatora danego wyścigu, to musisz wstępnie wyselekcjonować, kto będzie liczył się w walce o ostateczne zwycięstwo. Łatwiej analizuje się pary h2h. Wszak w tym przypadku musisz skupić się jedynie na dwóch maratończykach. Jeśli zatem masz relatywnie mało czas na dokładną analizę, to wybierz ten drugi wariant.

Pogoda ma spore znaczenie

Biegi maratońskie są rozgrywane na otwartej przestrzeni. W związku z tym warunki atmosferyczne mają w tym temacie duży wpływ. Na pewno zawodnicy z Afryki lepiej spisują się wtedy, kiedy pogoda jest sprzyjająca. Wszak wysokie temperatury, dużo słońca itp. to ich środowisko naturalne. Nieco gorzej pójdzie im, kiedy będzie relatywnie zimno. Warunki atmosferyczne mają kolosalne znaczenie, kiedy ktoś chce typować finalny rezultat danego biegu.

polski bukmacher betfan opinie
Legalny Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że o wiele łatwiej biega się, kiedy aura jest bowiem sprzyjająca. Kiedy pada deszcz, jest chłodno, wieje wiatr w twarz itp. osiągane rezultaty są po prostu nieco gorsze. Warto to wziąć koniecznie pod swoją uwagę typując overy/undery na ostateczny czas triumfatora konkretnego maratonu; wśród mężczyzn albo kobiet.

Czym jeszcze kierować się typując maratony?

Na pewno istotna jest ranga konkretnych zawodów. Najważniejsze imprezy to prestiż i jednocześnie duże pieniądze. Nie może zatem dziwić, że na takich turniejach zawodowcy ukazują swój największy potencjał. Wówczas biegacze o nieco mniejszych predyspozycjach muszą pogodzić się z tym, że będą wyłącznie statystami. Jeśli zaś ranga zawodów jest relatywnie niewielka, to wtedy łatwiej o niespodzianki.

Czasami dzieje się bowiem tak, że konkretny start jest dla danego biegacza kolejnym etapem przygotowań do znacznie ważniejszej imprezy docelowej. Mogą to być Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata itp. Wówczas rywale z drugiego szeregu mają większe szanse na sprawienie niespodzianki. Ważne jest także miejsce rozgrywania zawodów. Najlepiej mają gospodarze, którzy nie muszą borykać się np. ze zmianą strefy czasowej.

0 / 5. Ocen: 0