Zawieranie zakładów wzajemnych cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród graczy stacjonarnych, jak i graczy online. Zakłady bukmacherskie oferują szeroką ofertę dyscyplin sportowych, spośród których najpopularniejsza jest m.in. piłka nożna. Typowanie wyników piłkarskich wymaga ciągłej analizy zarówno składów drużyn, długookresowych rezultatów spotkań, jak i bieżącej formy zespołu. Profesjonalni gracze powinni posiadać zdolność analitycznego myślenia, która jest cechą niezbędną do osiągania dobrych wyników w zawodowym obstawianiu wyników spotkań piłkarskich.

Jak skutecznie typować mecze w zakładach online?
Typowanie meczów w zakładach bukmacherskich to zadanie tylko dla wytrwałych.

Strategia profesjonalnego gracza zakładów

Według statystyk, wielu graczy kończy swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi po wpłacie kilku depozytów, na co wpływają błędnie typowane wyniki spotkań. Wynika to z braku doświadczenia gracza, który bez odpowiedniej analizy typuje wyniki na przysłowiowego farta. Tego typu strategia jest skuteczna na krótki czas, jednak ostatecznie zawodzi. Jak typować? To pytanie, które zadaje sobie wielu graczy. W niniejszym poradniku postaramy się przybliżyć najskuteczniejsze metody obstawiania, które umożliwią uzyskanie wygranej w zakładach bukmacherskich. Wiemy już jak nie typować mecze, a jak robić to skutecznie?

Do skutecznego typowania wyników w piłce nożnej, niezbędna jest wypracowana strategia. Podstawową zasadą jest logiczne myślenie i nieuleganie presji korzystnych kursów lub opinii ekspertów w zakresie typowania rezultatów. Profesjonalny gracz powinien stale odwiedzać portale piłkarskie, aby być na bieżąco na temat wydarzeń w świecie piłkarskim. Niezbędna jest również stała analiza tabel piłkarskich oraz ostatnich wyników typowanej drużyny. Warto szczegółowo przeanalizować formę drużyny na swoim boisku oraz na wyjeździe. Zdarza się, że drużyna, która świetnie prezentuje się na własnym boisku, słabo rozgrywa mecze wyjazdowe. W meczach bez określonego faworyta warto postawić na gospodarza. Nie warto obstawiać meczów „w ciemno”. Pomimo korzystnego kursu nie należy obstawiać drużyn, o których gracz niewiele wie.

Bukmacher sts bonus bez depozytu 2020
Polski bukmacher oferuje darmowy bonus bez depozytu 29 PLN

Profesjonalni typerzy nie obstawiają na żywo

Profesjonalni gracze podchodzą indywidualnie do spotkań derbowych, które w branży bukmacherskiej określane są jako nieobliczalne. Wynika to z faktu, że w tego typu meczach nie grają statystyki, dlatego każda z drużyn może zwyciężyć, uzyskując zaskakująco wysoki wynik. Warto zwracać uwagę na dokonywane transfery w połowie i na koniec sezonu. Powodują one wzmocnienie lub osłabienie drużyn piłkarskich. Złota zasada to: nie sugeruj się wyłącznie kursami. Taka strategia nie ma szans powodzenia przy dłuższym obstawianiu. Nie ulegaj emocjom, dlatego unikaj gry za wysokie stawki na żywo. Statystyki wskazują, że gracze w kategorii LIVE podejmują spontaniczne decyzje, niepoparte analizą. Dlatego profesjonalni typerzy bardzo rzadko obstawiają mecze na żywo.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że mecze pucharowe promowane są wyższymi kursami, jednak zazwyczaj zaskakują rezultatami, co wynika z rozgrywania spotkań pomiędzy drużynami z różnych lig piłkarskich prezentujących odmienny styl gry. Nie zaleca się obstawiania jednego spotkania na wielu kuponach, co rodzi oczywiste obawy o brak wygranej ze wszystkich kuponów w przypadku jednego niepowodzenia. O poziomie gry drużyny nie decydują wyłącznie umiejętności zawodników. Istotne jest również morale drużyny, dlatego warto znać sytuację panującą w drużynie.

Jak typować wyniki w zakładach online?

Typowanie wyników w piłce nożnej nie powinno opierać się wyłącznie na przeczuciu gracza. Przed zawarciem kuponu warto sprawdzić aktualną formę drużyny na podstawie wyników z kilku ostatnich spotkań oraz sytuację kadrową drużyny. Istotne jest również sugerowanie się priorytetami drużyny w obecnym sezonie, ponieważ często drużyna skupia się na rozgrywkach pucharowych kosztem spotkań ligowych. Właściwa analiza sprawia, że typowane wyniki posiadają wysokie prawdopodobieństwo skuteczności. Zaawansowani typerzy stosują systemy gry, zwiększające szansę wygranej, której wysokość zależy od ilości trafionych zdarzeń.

betclic legalny bukmacher w polsce
Darmowy bonus w Betclic – Kod promocyjny

Najpopularniejsze typy zakładów wzajemnych

Każdy gracz posiada indywidualny system gry oraz ulubione typy zawierania zakładów wzajemnych. Do najpopularniejszych kategorii dotyczących typowania meczów piłkarskich należą m.in.:

  • 1, X, 2 – jaki będzie rezultat spotkania, tzn. czy wygra gospodarz, będzie remis czy zwycięży gość.
  • 1X, X2 – tzw. podwójna szansa, dotyczy wskazania zwycięzcy z tzw. podpórką. W przypadku remisu typ będzie trafiony.
  • powyżej, poniżej – typ zakładu polegający na określeniu ilości strzelonych goli, wykonanych rzutów rożnych lub rzutów karnych w całym spotkaniu, lub w pierwszej połowie spotkania.
  • dokładny wynik – typ zakładu z najwyższymi kursami. Gracz typuje dokładny rezultat końcowy.
  • wynik do przerwy – typowanie dokładnego wyniku do końca pierwszej połowy.
  • czy drużyna strzeli gola – gracz typuje drużynę gości lub gospodarza jako strzelca bramki.
  • czy obie drużyny strzelą gola – to rodzaj typu o wyższym kursie. Obie drużyny muszą strzelić przynajmniej po 1 golu w trakcie całego meczu.
  • awans drużyny – gracz typuje wyjście z grupy eliminacyjnej lub awans do poszczególnej fazy rozgrywek wybranej drużyny piłkarskiej.
  • handicap – popularny rodzaj zakładu polegający na wytypowaniu wyniku mieszczącego się w określonym zakresie goli strzelonych przez obie drużyny.

Gracze podczas typowania łączą rodzaje typów. W kategorii piłka nożna bukmacherzy udostępniają najbogatszą bazę rodzajów zdarzeń w jednym spotkaniu. Największą popularnością cieszą się kupony pojedyncze, akumulacyjne oraz specjalne.

Czy warto stawiać na pewniaki?

Stawki kursowe sugerujące przewagę drużyny w danym meczu bardzo często powodują, że gracze decydują się obstawić taki mecz, bez analizowania formy obu drużyn. Profesjonalni gracze opierają swoje typy wyłącznie na własnej analizie, co według ekspertów branży bukmacherskiej jest najlepszą metodą typowania. Przy założeniu długoterminowego obstawiania ukierunkowanego na duże wygrane, należy na bieżąco analizować wydarzenia z lig piłkarskich, wyniki poszczególnych spotkań oraz aktualną formę zespołów.

Istotna jest również ranga spotkania, która decyduje o zaangażowaniu drużyny. Zakłady bukmacherskie udostępniają typy ekspertów sportowych na wyniki spotkań piłkarskich, które mogą być wsparciem w typowaniu graczy. Tak zwane pewniaki nie istnieją, nawet najwięksi faworyci przegrywają, a kupno typów od przypadkowych ludzi na facebooku to proszenie się o kłopoty.

5 / 5. Ocen: 1