Niewątpliwie zakłady bukmacherskie mają naprawdę sporą rzeszę fanów. Wynika to zapewne z tego, że poza pasją do sportu, którą wszyscy oczywiście mają – można jeszcze nieco zarobić. Mało kto rozbije bank i będzie mógł utrzymywać się z bukmacherki, ale o tym może nieco później. Jak zacząć przygodę z bukmacherką? To pytanie pojawia się w głowach osób zainteresowanych obstawianiem na pewno bardzo często. Zwykle jest tak, że pomysł dotyczący obstawiania kiełkuje w nas, chociażby dzięki znajomym, którzy są już doświadczonymi graczami. Ale wtedy pojawia się niepewność – jak się za to w ogóle zabrać. I tutaj przychodzimy z pomocą my i już wszystko tłumaczymy.

Jak zacząć przygodę z bukmacherką
Jak zacząć przygodę z bukmacherką? Tutorial krok po kroku

Od pomysłu po pierwszy kupon – droga do bukmacherki krok po kroku

Proces pomiędzy zamysłem dotyczącym obstawiania, a pierwszym kuponem jest wbrew pozorom bardzo krótki i niezbyt skomplikowany. Najtrudniej jest zacząć – potem wszystko ruszy lawinowo. Od czego jednak zacząć? Postanowiliśmy przedstawić to w kilku punktach, które jasno ukażą, jak dojść od obstawienia swojego premierowego zakładu.

Wybór bukmachera

Kluczowym aspektem jest na pewno wybór firmy bukmacherskiej. W końcu to im powierzamy swoje fundusze i liczymy na wygrywanie tam wysokich kwot. Właśnie dlatego bukmacher, którego wybierzemy powinien spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Dotyczą one chociażby dostępnych sportów w ofercie danej firmy – czy znajdziemy tam mniej popularne sporty, jak chociażby szachy, żeglarstwo, tenis stołowy czy dart.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Kolejna sprawa, to bonusy i promocje bukmacherów bez których nie byłoby współczesnej bukmacherki. Tak naprawdę to dzięki nim typerzy wybierają właśnie firmę X, a nie Y. Wszystko dlatego, że na rynku mamy blisko 20 legalnych firm bukmacherskich (STS, eWinner, Betfan) i każda z nich musi się starać o każdego nowego gracza. Warto także zaczerpnąć nieco informacji na temat bukmacherów na forach internetowych – tam gracze, którzy przekonali się na własnej skórze czym jest obstawianie w poszczególnych firmach opowiedzą zapewne sporo na temat danego bukmachera.

Proces rejestracyjny

Gdy wybierzemy już swoją firmę i ostatecznie zdecydujemy, że chcemy być częścią tego świata, to pytanie dotyczące tego, jak zacząć przygodę z bukmacherką, wskakuje na wyższy poziom. W końcu gdy wypełnimy formularz rejestracyjny, to staniemy się częścią świata zakładów bukmacherskich. A jakich danych potrzebują bukmacherzy?

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Trochę tego jest, ale to tak naprawdę tylko i wyłącznie dla naszego bezpieczeństwa. Popularni bukmacherzy jak STS, eWiner czy Betfan przechowują nasze dane, weryfikują, czy jesteśmy rzeczywistymi osobami i czy nie próbujemy oszukać firm bukmacherskich – ludzie są w końcu różni. Wypełniając formularz należy podać: szczegółowe dane osobowe, takie jak – imię i nazwisko, numer PESEL, telefon, maila, miejsce zamieszkania, obywatelstwo, a także w przypadku zakładania konta z dostępem do wszystkich funkcji musimy podać także numer rachunku bankowego i wrzucić skan swojego dokumentu tożsamości. Gdy wszystko zostanie uzupełnione i zatwierdzone, to wszystko pozostaje w gestii bukmachera. To on sprawdza teraz poprawność danych i gdy wszystko będzie dobrze, to wyśle on link aktywacyjny.

Wybór zdarzeń do obstawiania

Pozostaje już się zalogować przy pomocy danych, które podaliśmy w formularzu i rozpocząć obstawianie. Oczywiście najpierw należy dokonać depozytu, czyli wpłaty na konto główne gracza. Bez środków nie będziemy mogli postawić bowiem zakładu (chyba że otrzymamy bonus bez depozytu). Następnie wybieramy mecze, które nas interesują – poprzez zaznaczenie odpowiedniego kursu zdarzenia, a wszystko będzie widoczne na wirtualnym kuponie z prawej strony. Ostatnim krokiem jest wpisanie kwoty, za którą chcemy puścić kupon i zatwierdzić. To wszystko – gdy wszystkie zdarzenia będą wytypowane poprawnie, to ewentualna wygrana pojawi się na koncie gracza.

ewiner najlepszy bukmacher
Obstawianie meczów z bonusem bez ryzyka w eWinner

Jak obstawiać u bukmachera, żeby nie być na minusie?

Kiedy mamy sprawy techniczne za sobą, to pozostaje jeszcze – tak na dobry początek – wrzucić kilka wskazówek dotyczących samego obstawiania podczas premierowych zakładów. Należy mieć przede wszystkim chłodną głowę, a także nie możecie dać ponieść się emocjom. Najgorsze co może być, to próba szybkiego odegrania się – tak to niestety nie działa. A na co warto zwrócić jeszcze uwagę?

Typuj to, na czym się znasz

Jedną z najważniejszych zasad mówi nam, żebyśmy obstawiali tylko te dyscypliny, o których mamy jakiekolwiek pojęcie. Jeśli obstawiamy piłkę nożną to musimy mieć o niej jakieś pojęcie. Tylko wtedy będziemy w stanie przechytrzyć buka swoją wiedzą i znaleźć taki zakład, który może przynieść zysk. W końcu tylko wtedy, gdy mamy pojęcie o specyfice danego sportu, czyli o zasadach, ale też randze zawodów, formie zawodników, rynku transferowym czy kontuzjach graczy, możemy obstawić coś z największym prawdopodobieństwem ostatecznego triumfu. Nic nam nie da kierowanie się kursami, które wrzucają bukmacherzy, Gdyby zawsze wygrywali faworyci bukmacherów, to przestałaby istnieć tego typu rozrywka, ponieważ wszystko by szybko padło. Podsumowując – grajcie na to, czym się interesujecie i co śledzicie na co dzień.

Kieruj się statystykami

Drugą, złotą wręcz zasadą jest to, aby analizować statystyki przed dodaniem danego zakładu na swój kupon. W końcu to one są swego rodzaju księgą, z której można wyczytać ostateczny rezultat. Statystyki powiedzą nam, która drużyna lepiej radzi sobie w roli gospodarza/gościa, ale także dowiemy się o aktualnej formie zespołów czy zawodników, o miejscu w tabeli czy bezpośrednich rezultatach z ostatnich spotkań. Im mocniej się do nich przyłożymy i więcej wyczytamy, tym szanse na ostateczny triumf idą mocno w górę.

0 / 5. Ocen: 0