Piłka nożna stanowi zdecydowanie najpopularniejszą dyscyplinę sportu w naszym kraju. Co miesiąc przyciąga do siebie miliony zainteresowanych ją kibiców. To ona kojarzy się też najbardziej z zakładami bukmacherskimi. Obstawianie jej przywodzi z kolei na myśl typowanie tego, kto wygra (ewentualnie czy spotkanie zakończy się remisem) – tak naprawdę jednak większość bukmacherów pozwala na sięganie również po inne opcje typowania. To właśnie na nich, a zatem na tak zwanych rynkach bukmacherskich skupimy się w naszym poradniku.

rynki bukmacherskie na piłkę nożną
Jakie są rynki bukmacherskie z piłki nożnej?

Rynki bukmacherskie – czym są?

Rynkiem bukmacherskim nazywamy nic innego jak opcję, na którą możemy postawić i choć, jak wspomnieliśmy we wstępie, najchętniej typuje się zwycięzcę bądź wynik remisowy, większość bukmacherów pozwala na znacznie więcej. W dalszej części poradnika przedstawimy najpopularniejsze rynki na piłkę nożną, już na start zaznaczają, że dostępność któregokolwiek z nich zależy od konkretnego bukmachera. Ci topowi (o których, nota bene, również powiemy kilka słów), zwykle ferują każdą z nich. Wielki wpływ na ilość opcji ma również samo spotkanie sportowe – mecz cieszący się małym zainteresowaniem będzie posiadał ich znacznie mniej, a ten na wyższym szczeblu – więcej.

Rynki bukmacherskie – na co można stawiać w piłce nożnej?

Piłka nożna jest u nas na tyle popularnym sportem, że większość bukmacherów pozwala na typowanie meczów na żywo i sięganie po mnóstwo opcji jej obstawiania. Poniżej prezentujemy te najpopularniejsze, od razu zaznaczając, że jest ich znacznie więcej.

  • 1X2 – najbardziej standardowy rynek – wskazujemy zwycięstwo pierwszej drużyny (1), remis (X) lub zwycięstwo drugiego zespołu (2). Jest to rynek, z którego korzystają wszyscy bukmacherzy, a którego każdy z nich traktuje jako podstawowy.
  • Suma goli – wskazujemy tu, ile bramek padnie w sumie czy to w pierwszej lub drugiej połowie, albo też w całym meczu. Zazwyczaj typujemy w formule poniżej / powyżej.
  • Dokładny wynik – rynek bardzo nagradzający, bo ciężki do wytypowania. Musimy wskazać dokładny wynik i to on musi paść w spotkaniu, byśmy cokolwiek wygrali. Kursy w tym przypadku są większe, jeśli mamy do czynienia z bardziej bramkostrzelnymi drużynami.
  • Suma rzutów rożnych – w tym modelu wskazujemy na to, ile rzutów rożnych zostanie podyktowane w przeciągu całego meczu (lub jego połowy). Tutaj również zazwyczaj mamy do czynienia z modelem poniżej / powyżej.
  • Suma kartek – rynek bardzo podobny do poprzedniego, z tym, że zamiast rzutów rożnych wskazujemy liczbę kartek (żółtych i/lub czerwonych), które zostaną pokazane przez arbitra (w pierwszej lub drugiej połowie, albo też w przeciągu całego meczu).
  • Strzelec bramki – rynek ten pozwala nam wytypować strzelca bramki – piłkarza, który w całym spotkaniu zdobędzie gola. Rynek bardzo chętnie eksploatowany w formule na żywo, w której wskazujemy strzelca najbliższej bramki. Im mniej prawdopodobny strzelec bramki (z bramkarzem jako osoba skrajnie mało prawdopodobna), tym większy kurs na opcję na niego.
  • Sposób awansu – opcja ta pojawia się w przypadku decydujących meczów turniejowych, w meczach, których wynik zadecyduje o losach drużyn. Jako przykład można podać mecz Manchesteru City z Realem Madryt w ramach Ligi Mistrzów. Możemy postawić, że któraś z tych drużyn przejdzie do kolejnej fazy w standardowym czasie (90 minut), w dogrywce (tutaj kursy są znacznie większe) lub w rzutach karnych (tu mamy zwykle do czynienia z najwyższymi kursami).

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Polscy bukmacherzy a rynki na piłkę nożną

Każdy legalnie działający w Polsce bukmacher jak STS czy Betfan daje nam możliwość typowania spotkań piłkarskich na co najmniej kilka sposobów. Dobrego buka pozna się jednak po tym, że tych możliwości daje po prostu więcej, ale też pozwala na nich zarobić, zwykle nieco więcej niż na standardowych zakładach. Poniżsi bukmacherzy opcji dają najwięcej i opatrują nimi lwią część oferowanych przez siebie spotkań.

Uwaga! Warto mieć konto u kilku bukmacherów – jeśli jeden nie będzie posiadał interesującej nas opcji na dane spotkanie, może inny będzie ją miał w swoim asortymencie? 

Rynki na piłkę nożną w STS

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną w STS są bardzo liczne, choć mocno zależne od rangi meczu, który jest obstawiany i modelu typowania (prematch / live). Bukmacher na każdy z nich oferuje jednak mocno konkurencyjne kursy. Piłka nożna w STS pozwala na sięganie po owe opcje bukmacherskie zarówno w przypadku lig polskich, jak i zagranicznych – wychodzi też z najlepszą ofertą na spotkania rangi reprezentacyjnej.

polski bukmacher betfan opinie
Legalny Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Rynki na piłkę nożną w Fortunie

Fortuna oferuje najwięcej rynków bukmacherskich na 1. Ligę Polską, której jest tytularnym sponsorem. Z uwagi na bycie w ścisłej czołówce bukmacherów, opcji nie brakuje w niej również w innych spotkaniach piłkarskich. Co więcej, słynie z dobrego podejścia do niższych lig – jeżeli to je lubimy obstawiać, będzie ona świetnym wyborem.

Rynki na piłkę nożną w Betclic

Betclic ambitnie walczy z bardziej doświadczonymi zawodnikami na scenie bukmacherskiej, oferując dostęp do setek różnych rynków (pamiętajmy, że każdy zawodnik w opcji stawiania na strzelca stanowi inny rynek), których ilość jest ogromna, ale kursy – nie zawsze konkurencyjne (warto je porównywać z konkurencyjnymi). Betclic znany jest z dużej oferty zakładów piłkarskich, oferuje rownież bardzo ciekawych promocji okolicznościowych.

0 / 5. Ocen: 0